יהדות אמל"ט במבט רב-תחומי

"יהדות אמל"ט במבט רב-תחומי": הכנס האזורי השלישי של חוקרי לאחס"א ((LAJSA בישראל

 

 

03 במאי 2016, 9:00 
אוניברסיטת תל אביב, בניין גילמן, אולם 496 
יהדות אמל"ט במבט רב-תחומי

LAJSA – Latin American Jewish Studies Association הוא ארגון בינלאומי שבסיסו בארה"ב. הארגון מקיים מידי שנתיים קונגרסים בינלאומיים העוסקים ביהדות אמריקה הלטינית. בנוסף, מתקיימים כנסים מקומיים, שהבולט בהם נערך מידי שנה בניו יורק. לאחר ההצלחה הרבה של שני הכנסים הקודמים, סניף לאחס"א בישראל יקיים השנה את הכנס המקומי השלישי של לאחס"ה בישראל . מדובר בכנס אקדמי רב-תחומי שיוקדש ליהדות אמל"ט. הכנס ייערך השנה באוניברסיטת תל אביב, בבניין גילמן, חדר 496, ב-3 במאי 2016.

תחום המחקר של יהדות אמריקה הלטינית התרחב מאד בדור האחרון, ובצד היסטוריונים וחוקרי ספרות, הוא מעסיק אנשי מדע המדינה ויחסים בינלאומיים, דמוגרפים, סוציולוגים ואנתרופולוגים, מוסיקולוגים וחוקרי תרבות חזותית. במקביל, ישנה נטיה גוברת להכיר ברלבנטיות של המחקרים על יהדות אמל"ט ולשלב אותם בתחומי מחקר רחבים יותר הן במדעי היהדות – תוך השוואה עם תפוצות אחרות, והן בלימודים לטינו אמריקניים – תוך השוואה עם מיעוטים אתניים אחרים. תיאוריות חדשות בלימודי הגירה, טרנסלאומיות, זהות וזיכרון מוצאות ביהדות אמל"ט, על כל תפוצותיה, כר נרחב לחקר המקרים (case studies). חוקרים ישראליים בוחרים בנושאי מחקר הקשורים לאמריקה הלטינית או ליהדות אמריקה הלטינית גם בהעדר מסגרת רגיונלית של לימודים לטינו-אמריקניים באוניברסיטה בה הם לומדים או עובדים. המפגש האזורי השלישי של LAJSA  מבקש להיות מקום מפגש לחוקרים ישראליים מדיסציפלינות שונות וממסגרות אקדמיות שונות שהמכנה המשותף שלהם הוא העיסוק ביהדות אמל"ט.

אנו מזמינים קולגות, חוקרים עצמאים ותלמידי מחקר לשלוח כותר להרצאה ותקציר בן 150-מילה בעברית, ספרדית, או פורטוגזית עד ה-15 במרץ 2016, לכתובת הדואר האלקטרוני הבאה: lajsa.israel@gmail.com.

ההשתתפות בכנס מותנית בתשלום מס חבר ל-2016 ל-LAJSA. על הארגון ועל צורת התשלום ניתן למצוא פרטים באתר של הארגון.

על הצעות המחקר לכלול את הפרטים הבאים: שם מלא, שייכות אקדמית, פרטי התקשרות של המשתתף. תוכנית הכנס הסופית תפורסם באפריל 2016.

 

 

עמליה רן                                                                        מרגלית בז'רנו

אוניברסיטת תל-אביב                                                       האוניברסיטה העברית בירושלים

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>